U knjizi s. Samuele Premužić i Stjepana Lice na izvrstan se način, u riječi i jedinstvenoj skulpturi, isprepliću najvažniji događaji iz Kristova života: Od navještenja, preko rođenja, javnog djelovanja, pranja nogu, posljednje večere, križnoga puta pa sve do dolaska Duha Svetoga pred gledatelja i čitatelja stupaju protagonisti zaodjenuti u krhkost materijala i pitomost izraza. Pritom Lice svojom već prepoznatljivom toplom pronicavošću ulazi u blagotvornu psihologizaciju biblijskih likova uvodeći i čitatelja u taj svijet Kristove evanđeoske prisnosti i zadanost.
Ipak valja reći kako Lice samo slijedi likovni predložak s. Samuele. A svijet kojega ona gradi od krhkih, lomljivih i naizgled neplemenitih materijala u pravilu je svijet sklada i neke nepojmljive ljupkosti, sve ako su prizori i drastični. „Sestra Samuela Premužić izgradila je svoj likovni svijet u svojevrsnoj sintezi klasičnih likovnih iskustava i originalnih izražajnih sredstava dajući svojim djelima zanimljiv vid autentičnosti.
Gradivni materijal njezinih skulptura uistinu je neobičan. Komušina, listovi skinuti s klipova kukuruza osnova su kompozicija s. Samuele, maštovito razvedenih, s poštivanjem sadržajnog sloja svakog prikaza. Komušina svojim posebnim taktilitetom i osjećajem tvarnosti integralni je dio skulptura s osnovom čvrstog, stiliziranog volumena“ piše o ovim skulpturama likovni kritičar
Stanko Špoljarić i zaključuje: „Skladne su, građene s ljubavlju i talentom. Primjer su sakralne umjetnosti bliske teologu i svakom vjerniku otvorenog srca. Ispunjene duhovnošću i radošću stvaranja. Djela izrasla iz zemnog, uzdignuta ka nebesima“.