U prvoj knjizi temeljito se obrađuju osnove metodike glazbene kulture u vrtiću: od uputa za pjevanje, plesanje, sviranje i slušanje glazbe preko rada s brojalicama i udaraljkama, igara s pjevanjem i pokretom, folklora te poticanja dječjeg glazbenog stvaralaštva.
Druga knjiga sadrži notne zapise bogatih zbirki pjesama, igara s pjevanjem, igara uz glazbu i pokret i brojalica koje su po svojoj složenosti razvrstane prema razvojnim sposobnostima djece rane i predškolske dobi.
Radeći desetljećima sa studentima ranog i predškolskog odgoja i obrazovanja, autorica Heda Gospodnetić je, kao inventivni zagovornik humanističko-razvojne pedagoške koncepcije, postupno kreirala, mijenjala i s odgojiteljima dorađivala i usavršavala metodiku glazbene kulture i objavila je u ovoj vrijednoj knjizi.
Udžbenik svojim sadržajem obuhvaća sve glazbene kolegije u programu studija predškolskog odgoja na svim fakultetima u RH. Prvi dio, teorijski i praktično, bavi se predškolskom glazbenom metodikom: sadržajima, aktivnostima, postupcima i oblicima rada uz mnoštvo primjera. Drugi dio je zbirka pjesama i brojalica. Novina u glazbeno-metodičkoj literaturi u nas je ponuđen izbor igara uz glazbu i pokret, a vrijedan su doprinos igre s pjevanjem za jasličku djecu, koje do sada nisu objavljene. Udžbenik nudi studentima i odgajateljima sveobuhvatnu pripremu za sve glazbene aktivnosti u vrtiću.