Dragutin Feletar recenzent knjige ističe doprinos Palošike u istraživanju glogovničke crkve Uznesenja Marijina, kao i cijelog Kalničkog prigorja. Knjiga govori o prošlosti Glogovnice i važnosti crkvenih redova - Templara i Ivanovaca - za razvoj tog mjesta.
"Budući da je povijest Glogovnice vezana uz crkvene redove: templare, ivanovce, sepulkralce, pisac o njima temeljito govori na početku knjige. Na prisutnost ivanovaca podsjećaju toponimi: Ivanec i Ivančino brdo.
Originalni romanički reljefi na zvoniku župne crkve Uznesenja Marijina kao i na župnom dvoru potvrđuju prisutnost sepulkralaca u Glogovnici. Tome u prilog ide i kameni lik sepulkralca iz 13. st. uzidan u podrumski zid kuće u Gornjoj Glogovnici pa je to najugroženiji kip od svih poznatih primjeraka.
U nastavku, pišući o Glogovnici kao jednom od najznačajnijih crkvenih središta kontinentalne Hrvatske u srednjem vijeku, predstavlja osmanlijska pustošenja u 15. i 16. stoljeću te stanje za dolaska isusovaca u 17. st.
Autor piše i o posebnostima župne crkve (koja odskače od ostalih seoskih crkava po bogatstvu liturgijskoga ruha i posuđa) u svjetlu novijih istraživanja. Iznosi vrijedna zapažanja o kapeli sv. Petra u Apatovcu gdje uklesani plosnati križ u podnu ploču podsjeća na križ ivanovaca. Osvrće se i na kapelu sv. Jelene Koruške u Svetoj Heleni. Potom donosi popis glogovničkih župnika i značajnih toponima u izvornom govoru Glogovnice, a u obradi dr. Mije Lončarića. Knjiga sadrži i tumačenje manje poznatih riječi. Popis literature je respektabilan kao i autorova bibliografija. Na kraju knjige nalaze se sažeci na njemačkom i engleskom jeziku te pogovor dr. Feletara.
Knjiga je svojevrstan popis crkvenoga inventara dokumentiranoga fotografijama, pa je autor pozvao na čuvanje blaga u Glogovnici." iz GK